Rezervujte si svůj termín na vyšetření a zkušební aplikaci kontaktních čoček. Požádejte o zkušební pár kontaktních čoček společnost CooperVision zdarma.

Pro dnešní kontaktní čočky jsou typické různé režimy nošení a výměny. Můžete volit mezi kontaktními čočkami na jednodenní používání, nebo čočkami pro opakované použití, kterým říkáme čočky na plánovanou výměnu:
Výhody jednodenních kontaktních čoček:

  • Nemusíte je čistit. Večer je prostě vyhodíte a jdete spát.
  • Jednorázové čočky šetří čas. Nejenže už je nemusíte večer čistit, navíc si s sebou můžete vzít náhradní čočky, kdykoli to potřebujete.
  • Mohou pomáhat při očních alergiích. Kvůli omezené době nošení se na nich nezačnou hromadit usazeniny a alergie nemá příliš šancí se rozvinout. Nové čočky s hladkým povrchem, aplikované každý den, také působí příznivě na podrážděné oči.

A jaké výhody mají čočky na plánovanou výměnu: 
Rozhodnete-li se pro měsíční čočky, budete jich kupovat méně. Vyhazovat je budete každý měsíc (a ne každý den), takže spotřebujete pouze 24 kontaktních čoček za rok. Uživatelé, kteří mají na paměti životní prostředí, se tak mohou radovat z menšího množství odpadu.
Měsíční kontaktní čočky budou pravděpodobně o něco málo levnější než jednodenní čočky 
Některé měsíční kontaktní čočky lze nosit po dobu až sedmi dní nepřetržitě, aniž byste je museli vyjmout z očí.
Nezapomeňte však, že nošení čoček, které nejsou určeny i pro noční aplikaci, může představovat riziko pro váš zrak - takové čočky totiž nepropouští k očím dostatek kyslíku. Následkem mohou být infekce rohovky a rohovková neovaskularizace, kdy drobné cévky začínají vystupovat i do bělma očí.

V současné době se k výrobě kontaktních čoček používá řada typů materiálů. Nejmodernějšími z nich jsou tzv. silikon-hydrogely
Primární výhodou silikon-hydrogelových čoček je fakt, že umožňují současné zachování vysoké míry propustnosti kyslíku a smáčivosti. Jejich výhodou je:

  • Dlouhodobé nošení (v jistých případech až šest nocí a dní nepřetržitě)
  • Nepřetržité nošení (v některých případech až třicet dní, než je nutné čočky vyměnit)
  • Zvýšené pohodlí a účinnost


Před nákupem nových čoček nebo přechodem na jiný typ se vždy poraďte s očním specialistou.

Pohodlí a zdraví našich očí je to, na co bychom měli myslet vždy v první řadě. Je velice důležité pečlivě zvážit, zda používáme kvalitní výrobky a zda je používáme správně. Přece jen - oči máme jen jedny.
 Ať už čočky používáte jakkoliv, základním předpokladem dlouhodobého nošení je odpovídající péče o vaše oči. Samozřejmostí by při používání opravdu jakýchkoliv kontaktních čoček měly být pravidelné kontroly zraku. Důležité je sledovat nejen ostrost a kvalitu vidění, ale také zdravotní stav očí.  Některé změny mohou být pro vás velmi nenápadné a vyžadují hodnocení očního specialisty. Moderní materiály, především silikon hydrogelové, opět výrazně posunuly kvalitu čoček, především jejich propustnost pro kyslík. Přesto ani zde nelze vyloučit při špatném výběru čoček nebo nevhodném používání jejich negativní vliv.