juan-carlos-aragon-220x292

Juan Carlos Aragón

Starší viceprezident pro globální profesní a klinické záležitosti

Dr. Juan Carlos Aragón působí jako starší viceprezident pro oblast globálních profesních a klinických záležitostí. Je zodpovědný za tvorbu, realizaci a řízení globálních strategií profesních, akademických a klinických záležitostí společnosti. Před nástupem do této funkce řídil naši provozní činnost v Latinské Americe a obchodní rozvoj v regionu Severní a Jižní Ameriky. V minulosti byl také prezidentem společnosti CooperVision pro regiony Asie a Tichomoří a EMEA. Než u naší společnosti nastoupil, zastával mezinárodní vedoucí pozice u firem Bausch + Lomb a CIBA Vision (divize firmy Novartis).

Juan Carlos má za sebou více než 28 let zkušeností v oboru oční optiky. Pro společnost CooperVision začal pracovat v roce 2000. Je velmi důrazným zastáncem propagace péče o zrak a používání kontaktních čoček. V současné době je předsedou světové správní rady a předsedou výboru pro globální rozvoj organizace Optometry Giving Sight, kterou společnost CooperVision podporuje jako její platinový sponzor.

Narodil se v Kostarice a v roce 1984 úspěšně ukončil specializované bakalářské studium optometrie na škole Superior School of Medicine při Národním polytechnickém institutu v Mexico City.