informace
make-up

Chystáte se na večírek? V době třpytivých očních stínů a umělých řas nezapomeňte na tipy pro bezpečné líčení a používání kosmetiky v okolí očí.

Rady pro bezpečné líčení očí

Používejte pouze kosmetiku, která je určena pro použití v okolí očí. Vyhněte se výrobkům, které obsahují netestované nebo drsné chemické látky.

Ideální je po třech měsících oční make-up vyměnit za nový. V krémovém nebo tekutém očním make-upu se snadno množí bakterie způsobující infekce.

Dodržujte tyto základní kroky, abyste při používání líčidel chránili své oči. Máte-li otázky ohledně rutinního používání kosmetiky nebo trpíte-li onemocněním očí, které může vyžadovat zvláštní péči, obraťte se na svého lékaře.

 

Pokud se u vás objeví oční infekce, například růžové oko, doporučujeme dál oční make-up nepoužívat, dokud infekce nezmizí a poté oční make-up vyměnit za jiný.

Nikdy se nedělte o oční make-up, a to ani s rodinou nebo blízkými přáteli.

Při odběru vzorků líčidel v obchodech používejte pouze čerstvé aplikátory a vzorky, které nebyly kontaminovány více uživateli. Nejbezpečnější volbou je vyhnout se vzorkům v obchodech úplně.

pokud máte sklon ke snadným alergickým reakcím použijte vždy jen jeden nový oční make-up nebo pečující výrobek. Nepřidávejte další nový výrobek, dokud si nejste jisti, že na ten první nereagujete.

 

Pokud zaznamenáte alergickou reakci na make-up:

Zjistěte si, jaké jsou její složky, abyste si na ně mohli dát pozor v dalších výrobcích. Informujte o tom svého lékaře. Váš lékař může vědět o výrobcích, které jsou náchylné k vyvolání reakcí, a o šetrnějších alternativách.

Před použitím make-upu se ujistěte, že máte obličej a oční víčka velmi čisté. Make-up vždy nanášejte mimo linii řas, směrem od oka, abyste neblokovali mazové žlázy horního nebo dolního víčka. Tyto žlázy vylučují olej, který chrání povrch oka.

Nikdy si nenanášejte make-up v jedoucím vozidle.

Pokud máte řasy slepené řasenkou nebo jiným přípravkem, nepoužívejte k jejich oddělení nic ostrého. Snadno si tak můžete do oka píchnout nebo ho poškrábat.

Večer před spaním odstraňte veškeré líčení očí, zejména řasenku, která se může na řasy nalepit. Pokud není oční make-up řádně odstraněn, může způsobit podráždění.

Další blog