experienced-wearer-banner

Zkušený uživatel

Protože máte zkušenosti s nošením kontaktních čoček...

víte, jak pozitivní vliv na život mohou mít. Je však důležité mít na paměti, že jak potřeby vašeho zraku, tak technologie kontaktních čoček se budou i nadále vyvíjet.

Jak stárnete, trávíte více času používáním digitálních zařízení nebo svými oblíbenými outdoorovými aktivitami, možná budete chtít upravit svoji korekci zraku nebo změnit typ kontaktních čoček, které nosíte, abyste maximalizovali  kvalitu vidění a pohodlí.

Nejméně jednou ročně nebo v doporučeném časovém intervalu jděte na kontrolu ke svému očnímu specialistovi, aby vás vyšetřil a abyste se mohli zeptat na nové možnosti kontaktních čoček, které by mohly být vhodné pro měnící se životní styl a potřeby korekce zraku. Kliknutím na níže uvedené odkazy se dozvíte více o tom, co budete chtít probrat.

Vše o pohodlí

Zajímalo vás někdy, zda by vaše kontaktní čočky mohly být ještě pohodlnější? Výzkum a vývoj v oblasti kontaktních čoček je hodně zaměřen na zlepšení pocitu při nošení čoček. Mezi vlastnosti, které byly vyvinuty s ohledem na pohodlí, patří...

 • Pokročilé, silikon hydrogelové materiály kontaktních čoček pomáhají udržovat čočky po celý den vlhké a v porovnání s tradičními hydrogelovými kontaktními čočkami dodávají očím více kyslíku. Ne všechny silikon hydrogelové materiály jsou ale stejné. Zeptejte se svého očního specialisty na své možnosti.
 • Speciální design povrchu a okrajů pomáhá zajistit, že čočky dokonale padnou a jsou pohodlnější.
 • Inovativní optika, která pomáhá proti únavě očí při používání digitálních zařízení.
 • Cenově dostupné jednodenní kontaktní čočky, které není třeba čistit a pomohou uživatelům vyhnout se podráždění způsobenému usazeninami, které se mohou nahromadit za několik týdnů nošení dvoutýdenních nebo měsíčních čoček.

Pokud se s kontaktními čočkami chcete cítit lépe, proberte tato témata se svým očním specialistou.

A pamatujte, že nepříjemné pocity nejsou běžnou součástí nošení kontaktních čoček. Pokud se někdy začnete s čočkami cítit nepříjemně nebo vás budou dráždit, je důležité promluvit si s očním specialistou. Specialista může být schopen řešit problémy s nošením čoček. Patří sem identifikace nejlepšího materiálu čoček, designu a harmonogramu výměny – a toho, jak mohou čočky splnit požadavky vašeho životního stylu.

Vylepšení kontaktních čoček

Vždy, když mluvíte se svým očním specialistou, měli byste se zeptat na nejnovější vývoj v oblasti kontaktních čoček. Výzkum a vývoj vedou k významným pokrokům v oboru a vy si nechcete nechat ujít výhody, které může změna kontaktních čoček nabídnout.

Pochopte, jakou roli hraje materiál

Jsou vaše stávající kontaktní čočky vyrobeny z hydrogelových nebo silikon hydrogelových materiálů?

Prvním typem měkkých kontaktních čoček byly hydrogelové kontaktní čočky, čočky vyrobené ze silikon hydrogelových materiálů však dnes tvoří více než 75 % nově doporučených  kontaktních čoček1. Silikon hydrogel podporuje zdravé* nošení čoček a umožňuje uživatelům dostat více kyslíku k rohovce, což pomáhá zmírnit zarudnutí a otoky*.

Silikon hydrogelové čočky nabízejí výhody měkkého materiálu a vysoké propustnosti pro kyslík, což umožňuje větší pružnost a delší dobu nošení.

Více o nejpokročilejších materiálech silikon hydrogelových čoček se dozvíte od svého očního specialisty.

Zvažte své pohodlí

V závislosti na vašem životním stylu můžete dát přednost večernímu čištění kontaktních čoček a jejich výměně po několika týdnech, nebo můžete upřednostnit jednodenní čočky. Každá z možností je relativně cenově přijatelná, takže stojí za zvážení, která pro vás bude nejlepší.

Možná často cestujete, trpíte sezónní alergií nebo aktivně sportujete a brýle vám mohou překážet. Pokud pro vás něco z toho platí nebo pokud jen chcete více pohodlí, kontaktní čočky jsou samozřejmě skvělou volbou pro uspokojení vašich potřeb v oblasti korekce zraku.

Váš oční specialista vám může s vašimi možnostmi poradit.

 

Odkazy:
* Silikon hydrogelové materiály díky velkému přísunu kyslíku při každodenním nošení minimalizují nebo eliminují komplikace související s hypoxií.
Ve srovnání s tradičními hydrogelovými kontaktními čočkami
1 Morgan PB, Woods CA; Tranoudis, Ioannis G. et. al. International contact lens prescribing in 2018. CL Spectrum. 2019;34(1):26-32.

exp-wearer-breakout-1

Změny zraku

Jak stárneme, mění se náš zrak stejně jako potřeby korekce zraku.

Dokonce i lidé, kteří nikdy předtím nenosili brýle nebo kontaktní čočky, začnou mít po 40. roce života potíže se zaostřováním. Hovoříme o presbyopii a týká se  každého z nás.

Pokud je vám více než 40 let a máte potíže se čtením malých písmen, aniž byste drželi knihu nebo časopis o několik centimetrů dále než dřív, nebo text na displeji telefonu začal být rozmazaný,  pravděpodobně se jedná o presbyopii. Je čas navštívit očního specialistu.

Multifokální kontaktní čočky

Dobrá zpráva: Není důvod vzdávat se pohodlí kontaktních čoček nebo nosit brýle, když nechcete. Presbyopii lze korigovat multifokálními kontaktními čočkami: Dovolují vidět jasně věci, které jsou blízko, daleko nebo kdekoli mezi tím.

Multifokální kontaktní čočky můžete nosit bez kompromisů mezi kvalitou vidění a pohodlím. Existují multifokální kontaktní čočky vyrobené z nejpokročilejších silikon hydrogelových materiálů, a dokonce i jednodenní multifokální kontaktní čočky.

Když se u vás objeví známky presbyopie – a objeví se! – zavolejte svému očnímu specialistovi a domluvte si schůzku.

Digitální životní styl

Mnoho našich každodenních úkolů a volnočasových aktivit vyžaduje trávit čas na digitálních zařízeních. Dnes existují kontaktní čočky, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomáhaly uživatelům snadno přeostřovat mezi digitálními zařízeními a offline aktivitami. Další informace vám poskytne váš oční specialista.

digital-lifestyles-man

Proč CooperVision?

Společnost CooperVision je už více než 40 let zavázána pomáhat lidem po celém světě, aby každý den viděli lépe. Díky našim inovacím v oblasti péče o zrak, vývoje materiálů, designu produktů a výroby, jsme pomohli milionům uživatelů kontaktních čoček žít radostně a stali jsme se důvěryhodným globálním lídrem v odvětví kontaktních čoček. Dnes jsou naše kontaktní čočky nabízeny ve více než 130 zemích.*

Naplňujeme potřeby každého uživatele

Ať už potřebujete jednoohniskové kontaktní čočky, máte  vysoké hodnoty cylindru,  chcete multifokální čočky nebo potřebujete speciální ortokeratologické čočky, sklerální čočky nebo čočky na zakázku, můžete se spolehnout na CooperVision.

Vylepšování technologie kontaktních čoček

Se zápalem se soustřeďujeme na svoji misi. V posledních letech náš výzkum a vývoj představil průlomové produkty, které obstály u uživatelů  splněním jejich potřeb:

 • Řada jednodenních kontaktních čoček clariti společnosti CooperVision
  První úplná řada silikon hydrogelových kontaktních čoček na světě
 • Jednodenní kontaktní čočky CooperVision MiSight®
  První měkké kontaktní čočky na světě schválené FDA ke zpomalení progrese myopie u dětí při zahájení léčby ve věku 8–12 let.
 • Kontaktní čočky CooperVision Biofinity Energys®
  Kontaktní čočky navržené pro váš digitální životní styl.
 • Kontaktní čočky CooperVision
  Nejdostupnější možnosti, jak vyhovět téměř jakékoli zrakové korekci klienta.

Naše úsilí pokračuje i dnes, protože vědci společnosti CooperVision zkoumají další nové možnosti , jak pomoci lidem lépe vidět.

 

* Data společnosti CooperVision ze souboru, 2020. Kontaktní čočky společnosti CooperVision, měkké a speciální kontaktní čočky.
†Indikace použití: Měkké jednodenní kontaktní čočky MiSight® 1 day (omafilcon A) jsou indikovány ke korekci myopické ametropie a ke zpomalení progrese myopie u dětí se zdravýma očima, kterým je při zahájení léčby 8–12 let a mají refrakci od -0,75 do -4,00 dioptrií (sférický ekvivalent) s maximálně 0,75 dioptriemi astigmatismu. Čočky je nutné po každém vyjmutí vyhodit.
Data společnosti CooperVision ze souboru, 2019. Na základě kombinací volitelných parametrů korekce (sféra,  cylindr, osa a  adice) vyráběných napříč všemi měkkými čočkami ve sférickém, torickém a multifokálním provedení (včetně výroby na zakázku), v SiHy a hydrogelu od čtyř  hlavních výrobců. Zahrnuje jednodenní, dvoutýdenní a měsíční kontaktní čočky. Nezahrnuje kosmetické a fotochromatické kontaktní čočky. Zahrnuje více variant zakřivení .

experienced-wearer-tree

Péče o naši planetu

CooperVision se snaží o minimalizaci dopadu na životní prostředí a chce fungovat udržitelněji, protože je to správná věc – pro naše zaměstnance, naše zákazníky, naše podnikání a naši planetu.