clv_hero

Kontaktní čočky a zrak

Objevte širokou škálu užitečných informací týkajících se kontaktních čoček a vašeho zraku.

V CooperVision jsme odhodláni každý den pomáhat zlepšovat lidem kvalitu vidění. Jako globální lídři v oblasti kontaktních čoček jsme do tématu zraku opravdu zapáleni — a chceme, abyste byli i vy!

Kromě partnerství s odborníky na péči o zrak po celém světě chceme uživatele kontaktních čoček, jako jste vy, pomoci informovat o zdraví očí a našich nejnovějších inovacích pro korekci zraku. Následující informace mohou dokonce otevřít vaše oči novým možnostem. Podívejte se!

childrens_vision_thumb

Zrak u dětí

Každý aspekt zdraví vašeho dítěte je pro vás důležitý. Stejně jako jiné oblasti dětské zdravotní péče s sebou nese i zrak a zdraví očí vašeho dítěte jedinečné otázky a obavy. V této části naleznete užitečné informace o různých tématech, od prvního vyšetření zraku až po dětské kontaktní čočky.

Další informace o Zrak u dětí
daily_disposables_thumb

Jednodenní kontaktní čočky

Kromě pohodlí, které zažijete každé ráno s novými, čerstvými kontaktními čočkami, nabízejí jednodenní kontaktní čočky několik dalších lákavých výhod. Ale jsou pro vás jednodenní kontaktní čočky opravdu tou nejlepší volbou? Promluvte si se svým očním specialistou. V této části naleznete také užitečné články, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí.

Další informace o Jednodenní kontaktní čočky
vision-correction-thumb

Korekce zraku

To, že vidíme, je umožněno  fascinujícím procesem, ke kterému dochází mezi očima a mozkem. Není překvapivé zjištění, že ke korekci zrakových vad, jako je krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie), astigmatismus a presbyopie, je zapotřebí zdravotnický prostředek — jako třeba kontaktní čočky. V této části se dozvíte další informace o běžných zrakových vadách a o tom, jak mohou kontaktní čočky pomoci.

Další informace o Korekce zraku
digital-lifestyles-thumb

Digitální životní styl

Chytré telefony. Tablety a čtečky elektronických knih. Stolní a přenosné počítače. Ty všechny mají digitální obrazovky. A pokud žijete jako hodně dalších lidí, máte obrazovky těchto zařízení zapnuté po celý den. Takový je dnešní digitální životní styl — a může mít vliv na vaše oči a zrak. Více se dozvíte v této části, kde toto téma prozkoumáme v několika rovinách.

Další informace o Digitální životní styl
vision-over-40-thumb

Zrak po čtyřicítce

Jedním z příkladů toho, jak se může náš zrak měnit, je presbyopie, což je běžný stav, při kterém se zhoršuje schopnost zaostření na blízké předměty. S věkem se může objevit také zelený a šedý zákal. Kromě pravidelných návštěv očního specialisty je důležité, abyste si byli vědomi změn svého zraku a toho, co můžete dělat. Další informace naleznete v této části.

Další informace o Zrak po čtyřicítce
eye-health-thumb

Zdravé oči

Oko je složitý orgán. Proto jsou pravidelné návštěvy očního specialisty pro udržení zdraví vašich očí zcela zásadní. Stejně jako u jiných oblastí vašeho zdraví je i v tomto případě důležité mít aktuální informace. V této části naleznete užitečný a informativní obsah, včetně odpovědí na širokou škálu často kladených otázek.

Další informace o Zdravé oči
daily_disposables_thumb

Měsíční kontaktní čočky*

Mnoho lidí zjistilo, že harmonogram výměny měsíčních kontaktních čoček jejich životnímu stylu vyhovuje lépe. Třebaže je pro každodenní čištění a uchovávání těchto čoček zapotřebí produkt péče o čočky, mohou být tyto kontaktní čočky cenově dostupnou možností korekce zraku. Chcete-li se dozvědět více o měsíčních kontaktních čočkách, klikněte na tuto část.

Další informace o Měsíční kontaktní čočky*