Optometry Giving Sight (Optometrie zprostředkovává dobrý zrak)

our_global_committment.jpgV současné době trpí slepotou nebo zrakovým postižením více než 600 milionů lidí, a to jen proto, že nemají přístup k očnímu vyšetření nebo prostředkům korekce zraku, jako jsou třeba prosté brýle.

Organizace Optometry Giving Sight se snaží tuto situaci změnit k lepšímu. A o totéž jde i nám.

Optometry Giving Sight je globální organizací, která napomáhá lidem ke zlepšení zraku, a v některých případech i k jeho navrácení. Od roku 2007 již přidělila či vyplatila na účet 57 projektů ve 32 zemích více než 6,5 milionu amerických dolarů. Přispěla tak k zajištění základní péče o zrak pro více než 4 miliony lidí, vyškolení více než 2 614 odborníků z řad personálu péče o zrak střední úrovně a pomohla při založení přes 1 100 středisek péče o zrak a optických laboratoří.

Jejím cílem je pomáhat při prevenci slepoty a zrakových postižení zajišťováním toho, co je pro mnohé z nás samozřejmostí - odborných očních vyšetření a korekčních brýlí.

Aby přispěli k dosažení tohoto cíle, věnovali zaměstnanci společnosti CooperVision z celého světa v rámci Výzvy ke světovému dni zraku 2012 pořádané organizací Optometry Giving Sight částku 47 137,86 USD. Firma CooperCompanies, naše mateřská společnost, tuto částku zdvojnásobila a dorovnala do výše 100 000 USD. CooperVision je také globálním platinovým sponzorem organizace Optometry Giving Sight.

Díky nám můžete nyní pomoci i vy. Vyzvali jsme uživatele našich čoček, kteří si zakoupí kontaktní čočky se slevou, aby část této slevy nebo celou tuto částku darovali organizaci Optometry Giving Sight, čímž přispějí k pokračování její záslužné práce.