faq

Jaký je rozdíl mezi čočkami pro denní a flexibilní nošení?

Kontaktní čočky pro denní nošení se nosí přes den a před spaním se musí vyjmout. Čočky pro flexibilní nošení jsou tenčí nebo mají vyšší obsah vody, díky čemuž propouštějí k oku více kyslíku. Lze je nosit nepřetržitě, i přes noc, po dobu až sedmi dní. Vhodnost flexibilního nošení u klienta posuzuje oční specialista.

Jaký je rozdíl mezi jednorázovými kontaktními čočkami a čočkami s plánovanou výměnou?

Jednorázové čočky jsou určeny na jedno použití a každý den se vyhazují, kdežto čočky s plánovanou výměnou se používají po předepsanou dobu a vyměňují se v pravidelných intervalech.

Jaký plán nošení je pro mne vhodný?

Oční specialista vám předepíše kontaktní čočky s režimem nošení vycházejícím z faktorů, jako je zdravotní stav rohovky, váš životní styl, osobní preference a typ čoček, které byste chtěli nosit.

Nemohu najít lékaře, který mi kontaktní čočky CooperVision naposledy předepsal. Co mám dělat?

Nabízíme vám náš nástroj „Vyhledavač očního lékaře“, který vám pomůže najít očního specialistu předepisujícího čočky CooperVision v blízkosti vašeho bydliště.

Mohu si u společnosti CooperVision objednat čočky nebo získat zkušební pár?

Kontaktní čočky jsou zdravotnické prostředky a jsou regulovány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA). Federální nařízení tedy zakazují společnosti CooperVision prodávat nebo vydávat čočky jiným osobám než oprávněným očním specialistům. Nemůžeme tedy vyřizovat objednávky od spotřebitelů. Chcete-li získat zkušební čočky nebo předpis, budete muset navštívit svého očního specialistu. Ten vám pomůže s nákupem kontaktních čoček a získáním potřebných zkušebních čoček.

Vyrábíte v rámci programu plánované výměny afakické kontaktní čočky?

Naše společnost vyrábí torické čočky Toric Options a sférické čočky Sphere Options v rámci řady Hydrasoft®. Tyto afakické čočky nabízí čtvrtletní program výměny. Poraďte se s očním specialistou, který vám kontaktní čočky předepisuje, a informujte se o možnosti přechodu na čočky řady Hydrasoft.

Jsem po laserové operaci a nyní chci nosit kontaktní čočky. Co bych měl(a) udělat?

Měl(a) byste se poradit s očním specialistou o tom, zda je ve vašem případě nošení kontaktních čoček možné. Na základě vašich individuálních potřeb vám může nejlépe poradit, zda jsou pro vás vhodnější brýle nebo kontaktní čočky.

Chci požádat o torické kontaktní čočky značky CooperVision. Budu muset ve zkušební době platit za každou použitou čočku?

Poplatky za prodej kontaktních čoček stanovuje ordinace očního lékaře. Tyto poplatky jsou záležitostí, která se týká pouze lékaře a klienta. Můžeme vás ujistit, že společnost CooperVision nabízí u svých torických kontaktních čoček záruční program. Požádejte svého lékaře, aby se na nás obrátil a informoval se o směrnicích naší společnosti.

Mohu od společnosti CooperVision získat vzorky roztoků na kontaktní čočky?

Naše společnost roztok na kontaktní čočky nevyrábí ani neprodává.

Používám čočky CooperVision, které nejsou uvedeny na vašich stránkách. Chci si čočky koupit na internetu. Kde si mohu své čočky CooperVision zakoupit?

Kontaktní čočky jsou zdravotnické prostředky a jsou regulovány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA). Federální nařízení tedy zakazují společnosti CooperVision prodávat nebo vydávat čočky jiným osobám než oprávněným očním specialistům nebo distributorům. Chcete-li si čočky objednat, budete muset navštívit svého očního specialistu. Ten potom může čočky objednat nebo vás odkázat na jiný zdroj.

Další články