how-to-buy-contacts

Kupovat kontaktní čočky není totéž, jako pořizovat si brýle na čtení. Nemůžete jednoduše přijít do obchodu, několik párů si vyzkoušet a pak se rozhodnout, který vám vyhovuje nejvíce. Kontaktní čočky jsou zdravotnické prostředky a při jejich výběru musí klienti dodržet jistý postup.

Dobrá zpráva... ? Pořízení kontaktních čoček je velmi jednoduché a vyžaduje od vás pouze minimální úsilí - prostě zajdete k očnímu lékaři.

Probíhá to asi takto.

Jak si mám pořídit kontaktní čočky?

Abychom mohli objasnit celý proces, budeme předpokládat, že nenosíte brýle. Předpokládejme také, že potřebujete kontaktní čočky pro korekci rozostřeného vidění - jako když máte potíže při čtení textu nebo trpíte krátkozrakostí a předměty v dálce vidíte rozmazaně.

Počkat, já potřebuji brýle? To ne!

Jen klid. Náš zrak se s věkem mění a to je zcela normální. Budete-li však tyto změny zraku ignorovat a předstírat, že brýle ani čočky nepotřebujete, mohli byste začít trpět bolestmi hlavy, jež se v průběhu dne čím dál více zintenzivňují. Máte to zapotřebí?

Pořídíte-li si kontaktní čočky, budete nejen zase dobře vidět, ale také více si užívat života - a na rozdíl od brýlí nikdo tuto změnu nepozná, pokud budete chtít uchovat své kontaktní čočky v tajnosti.

Objednejte se na oční vyšetření

Pokud si nejste jisti, u kterého optometristy se máte objednat, porozhlédněte se po webových stránkách s hodnoceními nebo se zeptejte přátel. Jestliže při hledání vhodného očního lékaře potřebujete více pomoci, přečtěte si náš článek s tipy, jak postupovat při výběru očního lékaře.

Zamyslete se nad tím, jaké kontaktní čočky jsou pro vás ty nejlepší

V tom, které kontaktní čočky odpovídají vašim potřebám, bude mít poslední slovo optometrista. Váš názor je ale také důležitý! Než se podstoupíte oční vyšetření, popřemýšlejte o tom, jak často byste chtěli kontaktní čočky měnit za nové. Zvolíte-li jednorázové kontaktní čočky, budete každý den používat nový pár. Nebudete pak muset čočky denně čistit a kupovat roztok na kontaktní čočky. Jde tedy o volbu velice pohodlnou. 

Jak probíhá vyšetření zraku pro aplikaci kontaktních čoček?

Oční vyšetření není nic složitého. Navíc jde o typ vyšetření, který byste měli absolvovat každý rok. Obecně můžete očekávat, že oční lékař vyšetří vaše oči a položí vám několik otázek. Zajímáte-li se o podrobnější popis očního vyšetření pro aplikaci kontaktních čoček, přečtěte si náš článek.

Kde kontaktní čočky kupovat?

Své první čočky se můžete pořídit až po absolvování očního vyšetření a vyzkoušení vhodných kontaktních čoček.  Kde je ale koupit? Je lepší kupovat kontaktní čočky na internetu nebo u očního lékaře? To záleží jen na vás. Může pro vás být snadnější koupit si je u svého optometristy, protože ten přesně ví, co potřebujete. Samozřejmě si ale můžete pořídit levnější čočky na internetu.

Držte se osvědčených zdrojů. Každý je rád, když ušetří - nedejte se však zlákat sliby levných kontaktních čoček na internetových aukčních stránkách, které využívají pochybné zdroje. Pokud jde o zdraví vašich očí, snaha ušetřit pár haléřů se nevyplatí.   

Kontaktní čočky poprvé...

Jakmile začnete kontaktní čočky používat, řiďte se radami očního lékaře. Je velice důležité, abyste dodržovali předepsaný režim čištění a výměny. Samozřejmě se také budete muset naučit, jak si kontaktní čočky nasadit a jak je vyjmout (vše vám usnadní naše instruktážní video, jenž se týká správného způsobu nasazování čoček). 

Přestože nákup kontaktních čoček vyžaduje o něco více námahy než zajít do obchodu pro mléko a chléb, přece jen je jednoduchý a nekomplikovaný. A jakmile začnete nové čočky používat, znovu se zamilujete do světa kolem, protože už nemusíte obětovat svou osobní svobodu. 

Výroky zveřejněné v tomto článku nejsou míněny jako lékařské rady ani nenahrazují doporučení zdravotnických odborníků. Máte-li jakékoli konkrétní dotazy, informujte se u očního specialisty.

Další články