cv_newheader_faqs

Chcete nosit kontaktní čočky?

Jste na správném místě.

Odpovězte na několik otázek a my vám pomůžeme zjistit, který z našich produktů nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Často kladené otázky 

Pokud uvažujete tom, že začnete nosit kontaktní čočky, pravděpodobně jste již hodně přemýšleli o výhodách, které vám mohou do života přinést, od ostrého a jasného vidění při čtení a práci, až po větší pohodlí při sportovních a venkovních aktivitách, a dokonce změnu vašeho vzhledu. Ale nejspíš přemýšlíte i o dalších věcech. Cenné informace, které vám pomohou při rozhodování, vám může sdělit váš oční specialista. Níže také uvádíme některé z nejčastěji pokládaných otázek a odpovědí na ně.

Je nošení kontaktních čoček pohodlné?

Dnešní kontaktní čočky mají speciální vlastnosti, které pomáhají udržovat očím pocit vlhka a pohodlí. Stejně jako u všeho nového se můžete na začátku nošení kontaktních čoček cítit trochu „jinak“, ale během několika dnů možná zapomenete, že je vůbec máte. Kontaktní čočky by neměly způsobovat nepříjemné pocity nebo podráždění. Pokud k tomu někdy dojde, promluvte si s očním specialistou.

Chcete-li najít pohodlné kontaktní čočky, které jsou vhodné pro váš životní styl, udělejte si náš kvíz.

Je obtížné nosit kontaktní čočky?

Miliony lidí spokojeně nosí kontaktní čočky každý den. Jakékoliv případné dotazy ohledně kontaktních čoček vám zodpoví váš oční specialista. Vysvětlí vám mimo jiné to, jak čočky nasazovat a vyjímat, jak se o ně starat, jaký pro jejich nošení platí rozvrh, a odpoví na jakékoli další otázky nebo obavy. Oční specialista vám pomůže vybrat správné kontaktní čočky pro vaše oči.

Chcete-li získat doporučení ohledně kontaktních čoček a probrat je s očním specialistou, udělejte si náš kvíz.

Je péče o kontaktní čočky obtížná?

Vůbec ne. Nejjednodušší možností jsou jednodenní kontaktní čočky: Každý den si vezmete čerstvý, nový pár, bez nutnosti čištění. Pokud si zvolíte měkké kontaktní čočky s měsíčním nebo dvoutýdenním plánem výměny, ukáže vám váš oční specialista, jak je čistit a dezinfikovat. Zabere to jen několik minut za večer.

Chcete-li zjistit, jaký druh kontaktních čoček pro vás může mít největší smysl, udělejte si náš kvíz.

Jsou kontaktní čočky cenově dostupné?

Oční specialisté vám dnes mohou pomoci najít překvapivě cenově dostupné kontaktní čočky. A nezapomeňte vzít v úvahu skryté náklady, které mohou vzniknout při ztrátě, rozbití nebo poškrábání brýlí.

Hledáte cenově dostupné, vysoce kvalitní kontaktní čočky? Získejte doporučení pomocí našeho kvízu.

Mohu někdy nosit brýle a jindy kontaktní čočky?

Mnoho lidí vlastně střídání upřednostňuje. Nosí kontaktní čočky během pracovního dne, nebo při konkrétních činnostech, jako je sport nebo mluvení na veřejnosti, a pak si vezme brýle na čtení, studium nebo domácí práce. Kontaktní čočky vám mohou přidat další „vzhled“. A navíc, když nepotřebujete brýle, můžete častěji nosit ty značkové sluneční .

Chcete-li najít kvalitní kontaktní čočky, které dávají smysl při vašem životním stylu, udělejte si náš kvíz.

Mohou kontaktní čočky nosit děti?

Ano, mnoho dětí a dospívajících se vlastně v některých situacích  cítí pohodlněji s kontaktními čočkami než s brýlemi.1 A samozřejmě měkké kontaktní čočky se nezlomí, když děti sportují nebo se perou. Průměrný věk, kdy děti poprvé dostávají kontaktní čočky, je 13 let, ale výzkum zjistil, že nosit kontaktní čočky může bez problémů většina dětí ve věku 8 až 11 let.2 Jednodenní kontaktní čočky jsou oblíbeným produktem u dětí a jejich rodičů, protože jsou velmi pohodlné, nerozbijí se jako brýle a nikdy se nemusí čistit.

Pokud uvažujete o kontaktních čočkách pro svoje děti nebo pro sebe, můžete dostat skvělá doporučení prostřednictvím našeho kvízu.

Mohu nosit kontaktní čočky, když mám astigmatismus?

Rozhodně ano. Měkké kontaktní čočky pro astigmatismus se nazývají „torické čočky“. A vypadá to, že jste přišli na správnou webovou stránku: Společnost CooperVision je globálním lídrem v oblasti torických kontaktních čoček. Naše portfolio torických kontaktních čoček zahrnuje čočky s exkluzivní technologií Optimized Toric Lens GeometryTM poskytující jasné a stabilní vidění, které důvěřují profesionálové v péči o zrak i uživatelé čoček s astigmatismem.

Najděte skvělé, torické kontaktní čočky, které vyhovují vašemu životnímu stylu, s pomocí našeho kvízu.

Když nosím bifokální nebo multifokální brýle, mohu nosit kontaktní čočky?

Ano. Takové kontaktní čočky se nazývají „multifokální“ a stejně jako vaše brýle vám pomohou jasně vidět na blízko, do dálky i na všechno mezi tím. Mohou vám skutečně pomoci vidět na všechny vzdálenosti. Není nutné, abyste přišli o pohodlí kontaktních čoček.

Projděte si naši skvělou nabídku multifokálních kontaktních čoček pomocí našeho kvízu.

Mohou se mi kontaktní čočky přilepit k oku?

Je to velmi nepravděpodobné. Je však důležité naučit se čočky správně nasazovat a vyjímat, když si je poprvé opatříte. Váš oční specialista vám ukáže, jak snadné je vložit a vyjmout kontaktní čočky. Pro desítky milionů lidí je to rutinní součást jejich dne.

Pokud byste chtěli kontaktní čočky, se kterými se zachází obzvláště snadno, udělejte si náš kvíz a získejte doporučení.

Mohly by mi kontaktní čočky poškrábat oči?

Při správné péči o čočky, manipulaci s nimi a při používání podle doporučení očního specialisty to není běžné. Jednoduše postupujte podle pokynů svého očního specialisty na bezpečné, jednoduché nasazování a vyjímání. Máte-li jakékoli obavy, požádejte o pomoc svého očního specialistu.

Pokud je jednou z vašich hlavních priorit při výběru kontaktních čoček pohodlí, prohlédněte si skvělé možnosti pomocí našeho kvízu.

Mohly by mi kontaktní čočky vyskočit z oka?

Při správné péči o čočky, manipulaci s nimi a při používání podle doporučení očního specialisty to není běžné. Specialisté na oči jsou odborníky na správné nasazení kontaktních čoček tak, aby u každého uživatele zůstaly na svém místě. Správné nasazení vám také usnadňuje snadné a správné nasazování a vyjímání čoček.

Váš oční specialista vám čočky může skvěle vybrat – ale co dalšího od svých kontaktních čoček chcete? Abychom vám pomohli si to promyslet, udělejte si náš kvíz.

Mohou se mi kontaktní čočky v oku ztratit?

Rozhodně ne! Kontaktní čočky mohou někdy sklouznout ze správné polohy a dostat se pod oční víčko. Polohu čočky můžete snadno upravit. Zajímavost: Spodní strana očního víčka a obal bělma tvoří souvislou vrstvu - spojivku, takže je fyzicky nemožné, aby se čočka dostala za oko.

Když jsme to teď vysvětlili, proč nezjistit, které kontaktní čočky by pro vás mohly být ty nejlepší, pomocí našeho kvízu.

Odkazy:
1 Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al. Contact Lenses in Pediatrics (CLIP) Study: Chair Time and Ocular Health. Optom Vis Sci. 2007;9(84): 896-902.
2 Walline J et al. Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317–321, 2007