800x450_aquaform_technology

Název technologie Aquaform® jste už pravděpodobně viděli na našich výrobcích - a možná jste uvažovali o tom, co znamená. V tomto případě nejde o jednu technologii materiálů, ale kombinaci několika z nich; jejich výsledkem jsou jedinečně pohodlné a vysoce účinné kontaktní čočky, které vyrábí pouze společnost CooperVision.

Materiál čoček Aquaform se vyznačuje řadou vlastností, které působí souběžně a přispívají tak k příjemnému pocitu při používání čoček.

Když například čočka nedýchá tak, jak by měla, drobné červené žilky v bílé části oka jsou výraznější, protože se snaží zajistit přísun většího množství kyslíku - stejně jako rostlina umístěná ve stínu, která natáčí listy ke slunci. Materiál používaný k výrobě čoček pomocí technologie Aquaform má vysokou prostupnost pro kyslík a tím zvýšenou prodyšnost. Díky tomu zůstanou vaše oči zdravé a červené žilky v bělmu nebudou patrné.

Dalším zajímavým prvkem je tzv. nízký modul pružnosti. Jedná se o míru flexibility kontaktní čočky. Čím je modul pružnosti nižší, tím je čočka měkčí a pružnější.

Molekulární struktura materiálu čoček vyrobených pomocí technologie Aquaform zajišťuje nejen rovnoměrnou smáčivost a tedy hladký povrch čočky, ale i smáčivost přirozenou. Jiné čočky bývají vybaveny umělou krycí vrstvou nebo zvlhčovacími prostředky, které se ale časem rozptýlí. Silikonové makromery čoček vyrobených technologií Aquaform uzamykají vodu do čoček a udržují je vlhké i po delší době nošení.

S příjemným pocitem při používání čoček pak souvisí nejen kvalita materiálu, ale i tvar čoček. Čočky vyrobené technologií Aquaform mají optimalizovaný design se zaoblenými okraji, který omezuje kontakt čočky se spojivkami - jinými slovy zabraňuje tomu, aby se čočka příliš otírala o vnitřní stranu víčka, což zajišťuje zvýšené pohodlí.