Technologie Aquaform®

Technologie Aquaform®

Hlavní obtíž u jakéhokoli silikon hydrogelového materiálu kontaktních čoček je najít správnou rovnováhu mezi obsahem vody, propustností kyslíku a modulem pružnosti. Společnost CooperVision tuto výzvu překonala díky průlomové technologii Aquaform®, která vytváří unikátní strukturu materiálu integrovanou do celého objemu kontaktní čočky. Více než 24 milionů nositelů díky technologii Aquaform zažívá skvělé vidění a neuvěřitelné pohodlí při používání kontaktních čoček.

Jak to funguje

  • Technologie Aquaform začíná u jedinečné sítě dlouhých a krátkých silikonových řetězců. Ty jsou vzájemně účelně propojeny, aby poskytovaly správnou rovnováhu mezi vysokou propustností kyslíku a optimálním modulem pružnosti.
  • Výrazně hydrofilní skupiny jsou navázané na síť silikonových řetězců v celé matrici čočky, kde přitahují a ukotvují molekuly vody.
  • Kontaktní čočky s technologií Aquaform jsou hydratované vodou na dvojnásobek své hmotnosti a vyznačují se vysokým obsahem vody, přirozenou smáčivostí a biokompatibilitou.
aquaform-technology

Síla technologie Aquaform je ve schopnosti zadržovat vodu od jádra čočky k jejímu povrchu bez potřeby povrchových úprav nebo přidaných smáčedel do materiálu čočky.

 

Jedinečné charakteristiky technologie Aquaform

Vlastnosti čočky

Výhody, které technologie Aquaform® přináší klientům

Vytváří hydrogenové vazby s molekulami vody, čímž uzavírá vodu do struktury čočky

Přirozeně hydrofilní materiál pro výrobu čoček

Vysoce smáčivý povrch zajišťující pohodlí při nošení

Využívá unikátní makromer, který obsahuje dlouhé silikonové řetězce

Vysoká hodnota prostupnosti pro kyslík (Dk)

Pomáhá udržet oči jasné, bělejší a zdravější

Malý počet molekulových můstků spojujících makromery

Optimální modul pružnosti

Měkčí a flexibilnější čočka