Avaira Vitality™ toric

  • Skvělá stabilita čočky, vidění a pohodlí – vše v jedom.
Specifikace výrobku

NOVÉ kontaktní čočky Avaira Vitality™ toric

Avaira Vitality toric je skvělým řešením pro korekci vašich klientů s astigmatismem. Splňuje všechny jejich nároky na ostrost vidění a životní styl. Moderní silikon hydrogelový materiál zaručuje vysokou propustnost pro kyslík. Optimised Toric Lens Geometry™ je označení pro speciální konstrukci čočky, která se vyznačuje stabilním usazením na oku, malým pohybem a díky tomu jasným a ostrým viděním. Kontaktní čočky Avaira Vitality toric jsou opatřeny UV filtrem 1. třídy.1

Avaira Vitality toric  přináší i něco navíc oproti Avaira® toric.

Avaira Vitality™ toric nabízí všechny osvědčené vlastnosti čoček Avaira® toric a ještě něco navíc. Hodnocení uživatelského pohodlí, kvality vidění a odolnosti proti osychání je podobné jako u čoček Avaira® toric,navíc nabízí vyšší obsah vody v materiálu a také nový účinnější UV filtr, který se řadí do 1.třídy UV ochrany.1

Silikon hydrogel je nejzdravější materiál pro výrobu měkkých kontaktních čoček3 

Třetí generace silikon hydrogelových materialů využitá pro výrobu kontaktních čoček Avaira Vitality™ toric se vyznačuje jednolitou smáčivostí bez nutnosti dodatečných povrchových úprav nebo přidaných zvlhčujících látek. Jednotlivé stavební součásti materiálu vytvářejí přirozeně smáčivé bloky díky lepší kompatibilitě mezi silikonovými a hydrofilními prvky. Spolu s vysokým obsahem vody v materiálu jsou tyto vlastnosti zárukou vysokého výkonu a uživatelského pohodlí s konatktními čočkami Avaira Vitality™ toric.

Pro větší bezpečí UV filtr 1. třídy1

Avaira Vitality™ toric obsahují UV filtr se stupněm ochrany v 1. třídě,1 tedy blokující více jak 90% UVA a 99% UVB záření a nabízející ještě lepší ochranu očí vašich klientů.

Světoznámý design – Optimised Toric Lens Geometry

Kontaktní čočky Avaira Vitality™ toric používají osvědčený torický design společnosti CooperVision, jednoho z předních světových výrobců torických kontaktních čoček. Můžete tak svým klientům nabídnout zážitek s velmi stabilními torickými čočkami, s vysokou a předvídatelnou kvalitou vidění.

- jednotné horizontálně symetrické tenčení

Lepší stabilita kontaktní čočky a menší rotace pro lepší ostrost vidění.

- Optimalizovaný stabilizační torický design

Menší rotace čočky a vyšší stabilita vidění

- Hladký a plynule navazující povrch čočky

Maximální pohodlí v interakci s očním víčkem při mrkání

- Velká torická optická zóna

Jasné a kvalitní vidění

Jednoduchá re-aplikace
Kontakní čočky Avaira Vitality™ toric mají velmi podobné aplikační charakteristiky jako předchozí Avaira® toric. Převedení stávajících uživatelů na nový produkt je tedy velmi snadné.4

1. Upozornění: Kontaktní čočky s UV filtrem nejsou plnohodnotnou náhradou UV absorbujících brýlí, jako jsou speciální ochranné brýle s UV filtrem nebo sluneční brýle, protože nekryjí celý povrch oka a jeho okolí. Používejte proto i nadále UV absorbující brýle podle doporučení vašeho očního specialisty.
2. Výsledky randomisované dvoustranné dvojitě maskované studie. 2 týdny skříženého používání v denním režimu, 23 subjektů, porovnání mezi kontaktními čočkami Avaira Vitality™ toric a Avaira® toric.
3. Díky vyšší propustnosti pro kyslík než je u hydrogelových materiálů, při  použití silikon hydrogelových kontaktních čoček je minimalizován nebo zcela eliminován vznik příznaků a obtíží spojených s hypoxií rohovky.
4. Data ze souboru CooperVision.

Technologie výroby čoček

Údaje o výrobku

Materiál / obsah H2O
fanfilcon A / 55%
UV filtr
Yes
Cyklus výměny
Měsíční
Prostupnost pro kyslík
90 Dk/t (at -3.00D)
Prodejní velikost balení
po 6 kusech v balení
Základní zakřivení
8.5
Průměr
14.5
Sférická hodnota
+0.25 až +6.00D (krok 0.25D)
+6.50 až +8.00D (krok 0.50D)
-0.25 až -6.00D (krok 0.25D)
-6.50 až -10.00D (krok 0.50D)
Hodnota cylindru
-0.75, -1.25, -1.75, -2.25
Osa
10° to 180°
(krok 10°)
Režim používání
denní