clariti® 1 day multifocal s technologií Binocular Progressive System®

  • Optimální zraková ostrost na všechny vzdálenosti¹, vynikající komfort¹˒² a skvělý poměr ceny a výkonu³ díky přepracované čočce clariti® 1 day multifocal.
Specifikace výrobku

Popis

clariti® 1 day multifocal je jednodenní silikon hydrogelová kontaktní čočka určená pro presbyopické* pacienty.

Vlastnosti a výhody

  • Vysoká úroveň komfortu díky optimalizovanému designu okraje čočky a technologii WetLoc®¹˒².
  • CooperVision Binocular Progressive System® je inovativní multifokální systém se 3 přídavky (add), který zajišťuje optimální vidění na všechny vzdálenosti u všech stupňů presbyopie¹.
  • Úspěšná a snadná aplikace: 100 % nositelů bylo úspěšně naaplikováno pomocí dvou nebo méně párů čoček⁴.
  • Vysoká propustnost kyslíku: propouští 100% množství kyslíku, které rohovka potřebuje k udržení zdraví očí⁵.
  • UV filtr, který pomáhá chránit oko před přenosem škodlivého UV záření.
  • clariti® 1 day multifocal je plastově neutrální. Společnost CooperVision kompenzuje plastový odpad za každé balení kontaktních čoček clariti® 1 day multifocal prodané a distribuované na trh¹.

Technologie WetLoc®

Technologie WetLoc® uzamyká molekuly vody, které jsou rovnoměrně rozprostřeny v celé matrici čočky, a pomáhá tak udržovat čočku – včetně jejího povrchu – po celý den zvlhčenou. To podporuje vysokou úroveň komfortu při celodenním nošení¹.


 

Technologie Binocular Progressive System®

CooperVision Binocular Progressive System® je inovativní multifokální systém se 3 přídavky (add). Je navržen tak, aby pomáhal presbyopům dosáhnout vizuálního komfortu, na jaký byli zvyklí dříve. Optimalizuje vidění u všech stupňů presbyopie a zajišťuje optimální zrakovou ostrost na všechny vzdálenosti¹.


 

Údaje o výrobku

Materiál / obsah H2O
somofilcon A / 56%
UV filtr#
Yes
Cyklus výměny
Denní výměna
Prostupnost pro kyslík
86 Dk/t (at -3.00D)
Tloušťka čočky
0.07mm (při -3.00D)
Prodejní velikost balení
30
Základní zakřivení
8.6mm
Průměr
14.1mm
Dioptrický rozsah
-12.00 až -10.50D (0.50D krok)
-10.00 až Plano (0.25D krok)
+0.25 až +8.00D (0.25D krok)
Hodnota adice
LOW (+0.75 až +1.25D)
MED (+1.50 až +1.75D)
HIGH (+2.00 až +2.50D)

Obrázky obalů slouží pouze k ilustračním účelům.

* Pro osoby s myopií, hyperopií nebo emetropií s presbyopií.
† Kontaktní čočky s UV filtrem pomáhají chránit oko před přenosem škodlivého UV záření, nejsou však náhradou ochranných brýlí s UV filtrem, jako jsou ochranné nebo sluneční brýle, protože zcela nepokrývají oko ani jeho okolí. Nadále používejte brýle s UV filtrem podle doporučení vašeho očního specialisty.
‡ Množství plastu použitého u zapojených měkkých kontaktních čoček CooperVision je stanoveno na základě hmotnosti plastu v blistru, čočce a sekundárním obalu, včetně laminátů, lepidel a pomocných vstupů (např. inkoustu). Do tohoto výpočtu není zahrnut plast použitý během výrobního procesu těchto produktů ani jejich obalů.

References:
1. CVI data on file, 2024.
2. Data v souboru CVI, 2021. Prospektivní, dvojitě zaslepená, bilaterální, jednotýdenní aplikační studie s čočkami clariti® 1 day multifocal, přídavek 3, s hodnocením 88 ze 100; n = 90 pravidelných nositelů multifokálních kontaktních čoček.
3. Data v souboru CVI, 2022. Online průzkum značky Verve mezi očními specialisty, kteří doporučují materiál somofilcon A novým nositelům v USA, Španělsku, Itálii, Velké Británii a Koreji. n = 249 (80 % zcela souhlasí / souhlasí).
4. Data v souboru CVI, 2021. Prospektivní, dvojitě zaslepená, bilaterální, jednotýdenní aplikační studie s čočkami clariti® 1 day multifocal, přídavek 3; n = 90 pravidelných nositelů multifokálních kontaktních čoček.
5. Brennan NA. Beyond Flux: Celková spotřeba kyslíku rohovkou jako ukazatel oxygenace rohovky při nošení kontaktních čoček. Optometry and Vision Science. 2005;82(6):467–472.

SA17424/APP161214